• English

Knygos „Vilniaus dailė Didžiojo karo metais“ pristatymas vasario 11 d.

Maloniai kviečiame į LDID narės, dr. Laimos Laučkaitės naujos knygos sutiktuves, kurios vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vasario 11 d., renginių erdvėje III a., 18 val.

Dr. L. Laučkaitė yra XIX–XX a. Vilniaus meno, ikonografijos specialistė, straipsnių ir monografijos apie XX a. pradžios dailę Vilniuje autorė. Knygoje pirmą sykį publikuojami Vilnių vaizduojantys Pirmojo pasaulinio karo metų kūriniai, saugomi Lietuvos, Vokietijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos atminties institucijose.

Pristatoma knyga tęsia ilgamečius mokslininkės tyrimus ir yra skirta 1914–1918 m. laikotarpio dailei. Tai pirmoji knyga Lietuvoje, supažindinanti su tuo, kas vyko Vilniaus mieste Pirmojo pasaulinio karo metais, jo kultūroje, mene, kasdieniame gyvenime. Nušviesta okupantų vykdyta miesto apropriacija ir daugiatautės Vilniaus bendruomenės atsakas į ją. Pristatoma ne tik meninė kūryba, bet ir masinė kultūra, požiūris į paveldą karo sąlygomis. Greta vietinių dailininkų kūrybos daug dėmesio knygoje skirta naujai atrastiems meninės scenos dalyviams – vokiečių dailininkams Oberoste. Kas buvo ir ką kūrė tie dailininkai, atvykę į Vilnių kaip kareiviai? Nuožmūs okupantai? Pastabūs turistai? Poetiški klajūnai? Propagandos įrankiai išplautomis smegenimis? Ideologiniai manipuliatoriai vaizdais? Karo traumuoti žmonės, tapę pacifistais? Arogantiški naujausių Vakarų dailės krypčių atstovai? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų rasite leidinyje „Vilniaus dailė Didžiojo karo metais“.

Pristatyme dalyvaus autorė, dailės istorikė Rasa Antanavičiūtė, kultūros istorikas Eligijus Raila, istorikas Tomas Balkelis. Pokalbį moderuos dailės istorikas Ernestas Parulskis.

Maloniai laukiame.

Trumpai apie renginį

Data vasario 11 d.
Laikas 18 val.
Vieta Renginių erdvė, III a.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Trukmė 1,5 val.