Sveikiname konkurso „Geriausia metų publikacija“ nugalėtojus

Informuojame, kad 2016 m. spalio 26 d. vykusiame visuotiniame LDID narių susirinkime įteikti diplomai Lietuvos dailės istorikų draugijos rengto konkurso „Geriausia metų publikacija“ nugalėtojams. Primename, kad LDID nariai renka ir „Geriausios metų publikacijos“ diplomu apdovanoja dvi geriausias vienerius metus prieš premijos teikimą išspausdintas dailės istorijos publikacijas: fundamentinį tyrimą ir taikomojo pobūdžio tekstą, kurie išsiskiria aktualumu, originalumu, patrauklumu, poveikiu dailėtyros metodologijai, faktografiniu išsamumu. Pirminiame sumanyme šio konkurso tikslas – skatinti Lietuvos dailės istorijos tyrimus ir dailės istorijos sklaidą Lietuvoje, tačiau ilgainiui jis tapo reikšmingu kolegų įvertinimo ir pripažinimo ženklu.

Skaityti daugiauKreipimasis dėl Lietuvos literatūros ir meno archyvo

2014 m. pradžioje Ministrų kabinetas pritarė Viešojo valdymo tobulinimo komisijos pasiūlymams dėl mažų įstaigų (iki 20 pareigybių) skaičiaus mažinimo. Ministerijos, kurių valdymo srityse veikia tokios įstaigos, turi įvertinti pateiktus pasiūlymus ir iki kovo 1 d. pristatyti komisijai šių įstaigų pertvarkymo ir veiklos optimizavimo planus. Iki minėtos dienos Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba Kultūros ministerijai turi pateikti 10 archyvų reorganizavimo planus. Tarp kitų numatyta reformuoti Lietuvos literatūros ir meno archyvą. Manome, kad ši įstaiga dėl savo veiklos specifikos ir visuomeninės bei kultūrinės reikšmės neturėtų patekti į reformuojamųjų tarpą, todėl Lietuvos dailės istorikų draugija (LDID) kreipiasi į LR Prezidento kanceliariją, LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą, Ministrą Pirmininką, LR Kultūros ministeriją ir Lietuvos vyriausiąjį archyvarą dėl Lietuvos literatūros ir meno archyvo išsaugojimo.
LR Prezidento kanceliarijai

Skaityti daugiau


Dėl medinių bažnyčių apsaugos

Lietuvos vyskupų konferencijai 2010-01-25
LR Kultūros ministerijai
Kultūros paveldo departamentui prie LR Kultūros ministerijos
LR Valstybinei kultūros paveldo komisijai

DĖL MEDINIŲ BAŽNYČIŲ APSAUGOS

Lietuvos dailės istorikų draugija reiškia susirūpinimą medinių Lietuvos bažnyčių saugumu.

Spėjama, kad dėl netvarkingos elektros instaliacijos 2009 m. gruodžio 21 d. sudegė unikali Labanoro Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia su visa vidaus įranga ir liturginiais reikmenimis. XVIII–XIX a. statyta bažnyčia buvo įtraukta į Lietuvos kultūros vertybių registrą ir 2008 m. baigta restauruoti už Švenčionių rajono savivaldybės ir Kultūros paveldo departamento lėšas (802 000 Lt). 2005 m. Kultūros paveldo centro specialistai Labanoro bažnyčioje inventorizavo 143 pavienius ir kompleksinius dailės objektus (sąrašas pridedamas). 2006 m. spalio 25 d. Kultūros ministro įsakymu (Nr. IV-492) net 68 patys vertingiausi objektai buvo įrašyti į Kultūros vertybių registrą (K921K–K971K).

Labanoro parapijos maldos namai netrukus bus atstatyti, tačiau

Skaityti daugiau


Kreipimasis dėl Trakų parapinės bažnyčios restauravimo

LIETUVOS DAILĖS ISTORIKŲ DRAUGIJA
2007 m. gruodžio mėn. 21 d.

Valstybinei kultūros paveldo komisijai
Rūdininkų 13, LT-01135 Vilnius

Dėl Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios konservavimo ir restauravimo

Lietuvos dailės istorikų draugija, pabrėždama restauruojamos Trakų parapinės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios svarbą Lietuvos kultūrai ir Bažnyčios istorijai ir išskirtinę šioje bažnyčioje saugojamų meno kūrinių vertę, prašo Valstybinės kultūros paveldo komisijos svarstyti bažnyčios konservavimo ir restauravimo projektą (UAB, „Archinova“ techninis projektas, Vilnius, 2007) ir pagal jį vykdomų darbų tikslingumą.
Lietuvos dailės istorikų draugijai susirūpinimą kelia tai, kad keičiamos originalios bažnyčios konstrukcijos, nepagrįstai aukštinamas stogas, numatyta keisti grindų dangos medžiagą ir įrengti grindinį šildymą, nenumatant papildomos vėdinimo ir kondicionavimo sistemos. Tokie pokyčiai naikina arba yra grėsmingi autentiškoms bažnyčioje saugomoms kultūros vertybėms: ėmus šildyti patalpas pasikeičia jų santykinė drėgmė, ima džiūti sienos ir mediniai interjero įrenginiai,

Skaityti daugiau


ldid.lt